Narzędzia TOC

W naszym przedszkolu uczymy dzieci krytycznego myślenia. Do realizacji tego celu wykorzystujemy narzędzia TOC (Theory of Constraints - teoria ograniczeń). Pakiet edukacyjny - Kuferek tajemnic - to propozycja wykorzystania narzędzi TOC do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Prosta forma graficzna narzędzi umożliwia ich szerokie wykorzystanie. Dzieci analizują historie i problemy bohaterów, uczestniczą w sytuacjach bliskich ich osobistemu doświadczeniu. Dzięki temu mogą bez lęku przyjrzeć się własnym problemom, mogą znaleźć odpowiedź jak można sobie samemu pomóc. Praca z narzędzi TOC uczy dzieci planowania i kierowania własną uwagą, poprawia komunikację, poznanie, samoregulację - wewnętrzną dyscyplinę i motywację. Dzieci stają się kreatywne i samodzielne.

Gałązka logiczna - uczy kreatywnie analizować treść opowiadania, rozwija myślenie przyczynowo - skutkowe, pozwala dziecku podjąć decyzję w oparciu o swoje wnioski. 

Chmurka - dzięki zastosowaniu chmurki, dziecko rozpoznaje źródło konfliktu i nazywa swoje potrzeby/ żądania, poszukuje rozwiązań opartych o zasadę "wygrany - wygrany".

Drzewko ambitnego celu - dziecko uczy się planowania działań prowadzących do osiągnięcia celu, rozpoznaje przeszkody i potrafi je przezwyciężać. Dziecko jest odpowiedzialne za realizację celów, rozwija umiejętności organizacyjne uczy się przedsiębiorczości.

Galeria

Z życia przedszkola

Kontakt z nami

Zapraszamy do kontaktu z naszym przedszkolem. Jesteśmy do dyspozycji codziennie w godzinach pracy przedszkola.

Adres przedszkola

Kościuszki 25, Nowy Dwór Gdański

Numer telefonu

PRZEDSZKOLE i ŻŁOBEK

Katarzyna Reich - Stępniewska (sprawy organizacyjne)

Tel. 535 550 925

Justyna Małek (rekrutacja do przedszkola i złobka)

Tel. 535 559 265

dyr Magdalena Stępniewska

Tel. 535 555 090  

dyr Magdalena Rutkowska-Dolna

Tel. 535 555 080

Adres e-mail

Dział rozliczeń:

biuro@jezykowo-muzyczne.pl

Dyrektor:

calineczka@jezykowo-muzyczne.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek, od 6:30 do 17:00