Projekty badawcze

W naszym przedszkolu pracujemy metodą projektów badawczych. Dzieci uczą się poprzez działanie, z ang. „learning by doing”. Metoda projektów badawczych jest interdyscyplinarną metodą rozwijającą kompetencje kluczowe i łączącą w sobie różnorodne aspekty edukacji (edukację językową, fizyczną, matematyczną, przyrodniczą, moralno-społeczną, muzyczną, artystyczną, zdrowotną i logopedyczną).

Poprzez liczne doświadczenia dzieci rozwijają swoje zrozumienie świata oraz zjawisk i rzeczy znajdujących się w bliskim otoczeniu. Orientują się w zjawiskach przyrodniczych, które rozumieją i potrafią zinterpretować. Dzieci chętnie korzystają z nowoczesnych technologii (tabletu, tablicy multimedialnej, internetu).

Pracujemy autorskim programem "Uczę się poprzez działanie". Jak sama nazwa wskazuje naszym podstawowym atutem jest aktywne dziecko, które samodzielnie odkrywa prawidłowości otaczającego je świata. Jak mawiał Konfucjusz: Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.

Z życia przedszkola

Kontakt z nami

Zapraszamy do kontaktu z naszym przedszkolem. Jesteśmy do dyspozycji codziennie w godzinach pracy przedszkola.

Adres przedszkola

Kościuszki 25, Nowy Dwór Gdański

Numer telefonu

PRZEDSZKOLE i ŻŁOBEK